איזה סוגי כתרים יש, וכיצד לבחור כתר?

נושא הכתרים הינו אחד המבלבלים ביותר בתחום השיניים, גם בגלל האפשרויות הרבות של סוגי כתרים וגם בשל ההבדלים הגדולים בין המחירים של הכתרים ועלויות הטיפול בין רופאים שונים.

לפני טיפול הרכבת כתר כדאי לבקש הסבר מקיף מרופא השיניים לגבי האפשרויות השונות, היתרונות והחסרונות של סוגי כתרים לשיניים, מחירים של כתרים אלה ומה ההמלצות שלו.

מהם סוגי כתרים לשיניים הקיימים כיום בשוק?

קיימים שישה סוגים של כתרים:

  • כתר יצוק – מורכב מסגסוגת של מתכות ואינו מצופה חרסינה, כתר זה עונה על הצרכים התפקודיים של הפה, אך רבים מהמטופלים לא בוחרים בו מסיבות אסתטיות.
  • כתר חרסינה מאוחה למתכת – משלב בין סגסוגת מתכת וציפוי חרסינה המאוחה אליה, נראה טוב יותר מכתר יצוק, אך הצבע שלו לא תואם באופן מדויק לצבע הטבעי של השיניים.
  • כתר קפטק או גלוונו – כתר המכיל אחוז גבוה של זהב ומצופה בחרסינה, אינו גורם לגירוי של החניכיים ונותן מענה אסתטי לא רע.
  • כתר חרסינה – נבנה רק מחרסינה ללא סגסוגות מתכת ולפיכך יש לו מראה נאה מאד ומתאים לשיקום שיניים קדמיות, נדרשת מיומנות גבוהה של רופא השיניים וטכנאי השיניים להכנת כתר מסוג זה.
  • כתר זירקוניה – עשוי מיציקת זירקוניה ללא סגסוגת מתכת, נחשב לכתר הטוב ביותר, הוא אינו גורם לגירוי בחניכיים, כתר זירקוניה חזק מאד ועמיד במשך שנים רבות וניתן להתאים אותו בצורה מושלמת מבחינת מבנה וצבע לשיניים הטבעיות. כתרים אלה נעשים בחריטת תלת ממד מה שמאפשר ייצור מהיר של הכתר ורמת דיוק והתאמה גבוהה מאד.
  • כתר EMAX – מורכב מחרסינה ואחוז גבוה של זכוכית בדחיסה בלחץ גבוה, הכתר שמתקבל חזק מאד בעל נראות מרשימה בשל השקיפות שהוא נעביר. כתר זה מומלץ בדרך כלל לשיניים הקדמיות של הפה. נחשב לכתר יקר יותר משאר הכתרים בשל החומרים המיוחדים והמיומנות הגבוהה הנדרשת ליצירתו והתאמתו.

אם ברצונכם לשמוע עוד על סוגי כתרים ומהו הכתר המתאים ביותר עבורכם, נשמח לקבוע פגישת היכרות ובדיקת שיניים ע"י רופא שיניים בתחום, במרפאה שלנו בקריות. צרו איתנו קשר בטלפון: 04-8374555 או כאן

צור קשר