על חשיבות היגיינת הפה והשיניים כבר לא צריך להסביר. צחצוח שיניים יומיומי הוא המינימום וצחצוח כפול, בבוקר ובערב, בליווי שימוש בחוט דנטלי לפני השינה, היא הדרך הטובה ביותר לשמור על היגיינת הפה והשיניים. יחד עם זאת, אמצעים אלה יכולים לסייע לנו עד גבול מסוים ולא מעבר אליו. לגבול הזה קוראים אבנית ועל אף שצחצוח יומיומי בהחלט מסייע במניעת הצטברות אבנית, לאורך זמן אי אפשר למנוע היווצרות של שכבת אבנית על גבי השן ולאבנית הזאת ישנה השפעה של ממש על בריאות השיניים. אבנית בשיניים יוצרת מצע מיטבי להיצמדות חיידקים למעטפת השן ולחדירתם אל תוך החניכיים. מכאן הדרך קצרה עד להתפרצות מחלת חניכיים שבהיעדר טיפול יכולה לגרום לפגיעה באחיזת השן עד כדי נשירתה. בכדי למנוע את כל זה ולהבטיח בריאות שיניים מקסימלית, חשוב מאוד לבצע ניקוי שיניים עמוק או כפי שהרופא שלכם עשוי לקרוא לזה, טיפול שיננית עמוק.

איך מתבצע ניקוי שיניים עמוק?

בכדי להבטיח היגיינה מקסימלית לפה ולשיניים, חשוב לבצע טיפול שיננית עמוק בעת הצורך. במסגרת הטיפול תבחן השיננית את מצב השיניים ואת חיבור השיניים עם החניכיים. במסגרת הטיפול עשויה השיננית לבצע גם מדידות שונות של החניכיים על מנת לזהות מגמות שליליות שעלולות להצביע על פגיעה מתפתחות בחניכיים. במדידות אלה אנחנו רוצים לוודא שאורכם של כיסי החניכיים בתוכם "יושבות" השיניים, הוא סביב 3 מ"מ ולבטח לא יותר מ-5 מ"מ, אורך שיכול להעיד על ניקוי יסודי ועמוק, לעיתים גם ברמה כירורגית. לאחר מכן יחל תהליך ניקוי האבנית באמצעות מכשירים ידניים וחשמליים, באמצעותם חודרת השיננית אל תוך כיס השן ומסירה אבנית וריכוזי חיידקים שהצטברו בו. עוד בתהליך תבוצע הקצעה של השיניים באמצעות מכשור שמיועד להסיר רובד אבן משורשי השן.

 

מדוע חשוב לבצע ניקוי שיניים עמוק

אחרי שהבנו איך מתבצע ניקוי שיניים עמוק, חשוב להבין גם מדוע חשוב כל כך לבצע אותו. ובכן, ניקוי זה הוא בראש ובראשונה טיפול מניעתי שהקפדה על ביצועו בתדירות הנדרשת, יכולה לחסוך לכם הרבה כאבי שיניים, בעיות שיניים וטיפולי שיניים בעתיד. יחד עם זאת, ניקוי שיניים עמוק יכול לשמש גם לצורך טיפול וריפוי של בעיות חניכיים שטחיות, לפני שהן מתפתחות לדלקת כרונית. המשמעות היא שמספר שבועות לאחר הטיפול תוכלו להבחין בשינוי חיובי בחניכיים, לרבות היעלמות ריחות רעים וחזרת הגוון הוורדרד והבריא של החניכיים.

ניקוי שיניים עמוק בידי שינניות מקצועיות ומסורות, תוכלו לעבור במרפאת השיניים של ד"ר מיכאל פינקלשטיין. ניקוי השיניים אצלנו מבוצע על פי מתודולוגיות מסודרות תוך שימוש בכלי עבודה וחומרים בחזית הטכנולוגיה להבטחת היגיינה מיטבית ומרבית לשיניים ולחניכיים. לפרטים נוספים וקביעת תור עבור טיפול שיננית עמוק, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 04-8374555.

צור קשר