כתרים בשניים קדמיות

תפקיד הכתר הוא לכסות חלקי שיניים פגומים, ליישר שיניים עקומות, לתקן פגמים אסתטיים שונים ועוד. ניתן גם להניח את הכתר על גבי שתלים מסוגים שונים על מנת לסייע לשן לתפקד בצורה יעילה.

כתרים לשיניים קדמיות שונים במקצת מכתרים בשיניים האחוריות מפני שיש להם גם חשיבות אסתטית גבוהה למטופל. השיניים הקדמיות הן הכרטיס ביקור שלנו לעולם, חיוך עם שיניים בריאות מסודרות ולבנות מעיד רבות על האדם העומד מולנו ומקנה ביטחון עצמי ושקט נפשי. במציאות התחרותית של ימינו, יש חשיבות גדולה למראה החיצוני והאסתטיות חשובה ביותר. אנו נמדדים בכל תחומי החיים – בלימודים, בעבודה וגם בחיים האישיים (בחירת בן או בת זוג).

בשנים האחרונות, יש התפתחות טכנולוגית גדולה מאד בעולם רפואת השניים וקיים מגוון רחב מאד של כתרים, המאפשרים לרופאי השיניים להתאים את סוג הכתר למטופל, כל מקרה נבדק לגופו וכל כתר מותאם לפי הצרכים הספציפיים של המטופל.

ישנם מספר סוגי כתרים לשיניים קדמיות:

  • כתר חרסינה – נבנה רק מחרסינה ללא סגסוגות מתכת ולפיכך יש לו מראה נאה וטבעי אשר הופך אותו למתאים לשיקום שיניים קדמיות. נדרשת מיומנות גבוהה של רופא השיניים וטכנאי השיניים להכנת כתר מסוג זה. יצירה של כתרי חרסינה מדויקים אשר נראים אותנטיים הינה אמנות אמתית.
  • כתר זירקוניה – עשוי מיציקת זירקוניה ללא סגסוגת מתכת, נחשב לכתר הטוב ביותר, הוא אינו גורם לגירוי בחניכיים, כתר זירקוניה חזק מאד ועמיד במשך שנים רבות וניתן להתאים אותו בצורה מושלמת מבחינת מבנה וצבע לשיניים הטבעיות. כתרים אלה נעשים בחריטת תלת ממד מה שמאפשר ייצור מהיר של הכתר ורמת דיוק והתאמה גבוהה מאד. בגלל החומר הקשה מהם הם עשויים, כתרי זירקוניה עלולים לשחוק שיניים טבעיות הסמוכות אליהן ולפיכך נדרשת מומחיות גבוהה בהרכבתם.
  • כתר EMAX – כתר מתקדם אשר מורכב מחרסינה ואחוז גבוה של זכוכית בדחיסה בלחץ גבוה, הכתר שמתקבל חזק מאד בעל נראות מרשימה בשל השקיפות שהוא מעביר. כתר זה מומלץ בדרך כלל לשיניים הקדמיות של הפה. נחשב לכתר יקר יותר משאר הכתרים בשל החומרים המיוחדים והמיומנות הגבוהה הנדרשת ליצירתו והתאמתו.

אם ברצונכם לשמוע עוד אינפורמציה מקיפה על כתרים לשיניים קדמיות, מחיר הטיפול ועוד, נשמח לקבוע פגישת היכרות ובדיקת שיניים ע"י הרופא השיניים אשר יוכל לתת לכם הסבר מפורט מהו התהליך להרכבת כתר לשיניים קדמיות, מחיר הכתר וההבדלים בין הכתרים השונים. צרו איתנו קשר בטלפון: 04-8374555 או כאן

צור קשר