הסרת אבנית מהשיניים

את המשפט הבא לבטח כבר שמעתם אינספור פעמים: שמירה על היגיינת הפה היא הדרך הטובה ביותר לשמור על אסתטיקת השיניים ועל בריאותן ולהימנע מטיפולי שיניים. ואכן, סביר להניח שאתם מקפידים לפעול על פיו ומקפידים לצחצח את השיניים מדי יום ביומו, אולי אפילו פעמיים ביום ואולי אפילו בליווי שימוש בחוט דנטלי. יחד עם זאת, להתנהלות היגיינית זו יש את הגבולות שלה ולא את כל הבעיות איתן מתמודדות השיניים שלנו אנחנו יכולים לפתור באמצעות מברשת שיניים. כדי לשבור את הגבולות האלה ולהעניק לשיניים שלנו היגיינה מלאה, עלינו להקפיד על טיפול אצל שיננית לפחות אחת לשנה ועדיף פעמיים בשנה.

מהי המטרה המרכזית של טיפול אצל שיננית?

שיננית היא אמנם לא רופאת שיניים אבל יש לה את כל הידע, את כל הציוד המקצועי ואת כל הסמכות המקצועית להעניק לשיניים שלכם רמה מקסימלית של ניקיון, אותו לא ניתן להשיג באופן עצמאי. המטרה המרכזית של טיפול שיננית היא הסרת אבנית ולא רק בכותרת החשופה, אלא בעיקר באזור החיבור בין כותרת השיניים ובין החניכיים ועוד יותר עמוק מכך – במסגרת התהליך של הסרת אבנית מהשיניים מבצעת השיננית בדיקה של כיסי החניכיים בתוכם "יושבות" השיניים" כיסים אלה צריכים להיות בגובה של 3 מ"מ אצל אדם בריא. כאשר הכיסים הולכים ומתארכים לכיוון 5 מ"מ, המשמעות היא שמתחילה להתפתח מחלת חניכיים שבהיעדר טיפול יכולה להוביל להיחלשות אחיזת השיניים ולנשירתן בטווח הארוך. הגורם המרכזי לתהליך זה הוא הצטברות וחדירה של אבנית אל תוך מעבה החניכיים ובדיוק את האבנית הזאת מנקה ומסלקת השיננית.

 

כל כמה זמן צריך להגיע לשיננית?

ככלל, טיפול אצל שיננית הוא טיפול שחשוב לעבור לפחות פעם אחת בשנה. ככל שתקפידו יותר על היגיינת השיניים שלכם בבית, כך תזדקקו פחות לתהליך של הסרת אבנית מהשיניים אצל שיננית. יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, היגיינה ביתית לא יכולה להיפטר מכל האבנית ולכן חשוב מעת לעת להגיע לטיפול יסודי יותר ועמוק יותר אצל שיננית. בנוסף לכך, במסגרת הטיפול, בודקת השיננית את מצבן הכללי של השיניים והחניכיים, מה שמאפשר לכם להבטיח שאם מתחילה להתפתח לה בעיה קטנה, בדיקת השיננית תאפשר לכם לאתר אותה בזמן ולהעניק לה את הטיפול הנדרש לפני שהיא מתפתחת לבעיה משמעותית וחמורה יותר.

במרפאת השיניים של ד"ר מיכאל פינקלשטיין, תוכלו לעבור טיפול אצל שיננית ברמה המקצועית הגבוהה ביותר ועל בסיס מתודולוגיה מקיפה של סדרת בדיקות לשיניים, הסרת אבנית מהשיניים וכן חדירה אל מעבה החניכיים להסרת אבנית שכבר חדרה פנימה אל כיסי החניכיים. טיפולי השיננית במרפאה מבוצעים על ידי שינניות מקצועיות ומוסמכות ובפיקוח מלא של ד"ר פינקלשטיין. לקביעת תור לשיננית ולקבלת פרטים נוספים, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 04-8374555.

צור קשר