השלמת שן שבורה

עצם המחשבה על סיטואציה של שבירת שן יכולה להציף אצל כולנו חרדות עמוקות ועל פי הסטטיסטיקה העולמית, כ-25% מאיתנו גם נצטרך להתמודד עם הסיטואציה הזאת ביום מן הימים. הסיטואציה של שבירת שן יכולה לבוא לידי ביטוי במספר תוצאות אפשריות ובכלל זה שבירת זגוגית השן, שבירת כותרת השן, שבר בשורש השן, שבר של העצם האוחזת את השן ולבסוף יציאת השן מהמכתשית.

מתי מבוצעת השלמת שן שבורה?

בכל אחד מתוצאות החבלה, אותן פירטנו לעיל, יש לטפל בצורה שונה ופעמים רבות ישנה משמעות רבה למיידיות בה ניתן הטיפול מייד לאחר הפגיעה, ולכן בכל מקרה של חבלה בשן, חשוב תמיד להגיע לרופא שיניים באופן מיידי לצורך קבלת טיפול חירום. במקרה של שבירת כותרת השן, שהוא גם המקרה השכיח ביותר של שבירת שיניים, המטרה היא מן הסתם, להשלים את חלק הכותרת שנשבר ואת זה מבצעים במסגרת הליך של השלמת שן שבורה.

 

כיצד מתבצעת השלמת שן שבורה?

את ההשלמה של השן השבורה ניתן לבצע בטכניקות שונות, ששלוש המרכזיות שבהן כוללות השלמה באמצעות ציפוי חרסינה, השלמה באמצעות חומר מרוכב (קומפוזיט) או השלמה באמצעות כתר חרסינה. שתי האפשרויות הראשונות מתאימות יותר למקרים בהם שבירת השן לא גרמה לפגיעה במוך השן. מבין שתי האפשרויות האלה השלמת החרסינה היא היקרה יותר אך גם יותר איכותית. תהליך השלמת השן מבוצע באמצעות יישום של חומר מיוחד על גבי השן השבורה לצורך יצירת תבנית בצורתה המדויקת. תבנית זו נשלחת למעבדה שמייצרת את ההשלמה בצורה מדויקת מאוד של חלק השן החסר. לאחר קבלת חלק השן מהמעבדה, הוא מודבק על גבי השן השבורה ומשלים אותה בצורה מושלמת. במקרים אחרים, בהם הנזק שנגרם לשן הוא עמוק יותר, יבוצע טיפול שורש לשן ולאחר מכן ייושם עליה כתר חרסינה בהליך הרגיל והמוכר שמתקיים בכל טיפול שורש.

בכל שלוש האפשרויות, ישנה חשיבות רבה לרמה המקצועית של הרופא וליכולת שלו להתאים את הגוון, המרקם והתצורה של השלמת השן או הכתר לשיניים הקיימות. במרפאת ד"ר מיכאל פינקלשטיין אנו מבצעים את כל סוגי הטיפולים לצורך השלמת שן שבורה לילדים, בני נוער ומבוגרים. תהליכי הטיפול במרפאה מבוססים על מתודולוגיות מקצועיות ומוקפדות מאוד להבטחת איכות הטיפול והתוצאה האסתטית גם יחד. לפרטים נוספים על טיפולי המרפאה או לקביעת תור, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 04-8374555.

צור קשר