הלבנת שיניים

אתם יוצאים לדייט, בן הזוג אינו מבין למה אתם לא מחייכים או צוחקים מהבדיחות שלו, יכול להיות שההומור שלו לא מצחיק אתכם, אבל יכול להיות שאתם פשוט מתביישים בשיניים שלכם? חיוך רחב עם שיניים לבנות הוא המפתח לרושם ראשוני טוב שאותו אנו יוצרים. האם אתם מביטים במראה ולא מבינים למה לשיניים יש צבע צהבהב? איך אפשר להלבין את השיניים?

מה גורם לצבע הצהוב של השיניים?

צבעם של השיניים מושפע משני גורמים: זגוגית השן(אמייל) ודנטין. הדנטין הוא המרכיב העיקרי של גוף השן וצבעו צהוב כהה. האמייל שמצפה אותו צבעו לבן, ככל ששכבת האמייל עבה יותר כך רואים פחות את הדנטין הצהוב שמתחת לזגוגית השן.

במהלך השנים השיניים מתכהות ומשנות את צבען. השינוי יכול להיות פנימי וחיצוני.

ישנם מספר גורמים המזרזים את תהליך התכהות השיניים:

  • כתמי ניקוטין – נוצרים כתוצאה מעישון.
  • משקאות כהים –  שתייה מרובה של משקאות כדוגמת קפה, תה, יין וקולה.
  • שחיקת האמייל וחשיפת הצבע הצהוב של הדנטין דרכו.
  • טיפולי שיניים – לעתים יכולים להיווצר גוון אפור עקב דליפת מרכיבים בתהליך הטיפול.
  • המטומה – חבלה בשן עלולה ליצור שטף דם של מכלי דם זעירים בשן.

מהי השיטה הפופולארית ביותר להבהרת שיניים כיום?

השיטה הנפוצה ביותר להבהרת שיניים היא הלבנת שיניים ביתית, לפני השינה המטופל מניח את החומר בתבנית והולך לישון עם החומר המלבין.

המטופל מגיע למרפאה לבדיקת שיניים. רופא השיניים עורך בדיקה מקיפה, וממליץ האם כדאי לבצע הבהרת שיניים. רופא השיניים מודד את פה המטופל, מכין תבניות (סדים) סיליקון נוחות המתלבשות על גבי השיניים אשר מותאמות לחלל הפה של המטופל בצורה מדויקת והרמטית על מנת למנוע זליגה של חומר ההלבנה מחוץ לתבנית. (הכנת התבנית נעשית על ידי מעבדה לפי תבנית שנלקחה מהמטופל). כשהתבנית מוכנה, המטופל יקבל מזרקים להבהרה ותדרוך מרופא השיניים. הפעולה של ההבהרה נעשית באופן אוטונומי על ידי המטופל.

מורחים את חומר ההלבנה (המורכב מחומר מלבין בריכוז נמוך) על גבי התבנית ושמים בפה למספר שעות בצורה שיש מגע הדוק בין החומר המלבין לשיניים, אפשר לבצע את התהליך לכל לסת בנפרד (מספר ימים שמים בלסת העליונה ולאחר מכן מחליפים ללסת התחתונה), כך שניתן לראות את השינוי בגוון של השיניים. משך הטיפול אורך מספר ימים בהתאם להוראות הרופא.

אם אתם מתגוררים בצפון הארץ, נשמח אם תפנו אלינו לשמוע על האפשרויות להלבנת שיניים בצפון. נשמח לקבוע פגישת היכרות במרפאה שלנו בחיפה, צרו איתנו קשר בטלפון: 04-8374555 או כאן

צור קשר