איך לשמור על שיניים לבנות
גוון השיניים שלכם נקבע בראש ובראשונה בהתאם לגוון הטבעי הגנטי שלהן. גוון זה נקבע על פי מידת שקיפות השן, הגוון הטבעי של זגוגית השן ומוך השן המשתקף דרכה וברמה הוויזואלית גם על פי מידת הניגודיות שיוצר צבע עור הפנים ביחס לשיניים. יחד עם זאת, מהרגע שאנו נולדים, עובר הגוון הטבעי הזה תהליך התכהות, הנובע בעיקר מהמזון שאנו אוכלים. תבלינים, קפה, יין אדום, תה וכמובן עשן סיגריות, כל אלה נחשבים למכתימים בולטים שלאורך זמן נותנים את אותותיהם גם בגוון השיניים. שמירה על היגיינה יומיומית יכולה לסייע במיתון משמעותי של השפעתם, אך לאורך שנים לא ניתן להימנע לחלוטין מהשפעה זו. המשמעות היא שבמידה רבה השאלה היא לא רק איך לשמור על שיניים לבנות, אלא איך להלבין אותן לאחר שאיבדו כבר ממידת הלובן שלהן.

הלבנת שיניים – כל הדרכים

תחילה חשוב להבין שהמונח הלבנת שיניים לא בהכרח מתייחס להלבנה מלאה של השיניים, אלא להבהרת השיניים בגוון אחד, שניים או שלושה. את ההלבנה תוכלו לבצע באופן עצמאי באמצעות ערכות הנמכרות בבתי מרקחת ומרפאות שיניים. ערכות אלה מוצעות ברמות ריכוז שונות של חומר פעיל ובהיבט הזה יש לזכור כי ככל שריכוז החומר הפעיל גבוה יותר, כך האימפקט יהיה משמעותי יותר, ומצד שני גם הפגיעה באמייל השן עלולה להיות גבוהה יותר. גם משחות שיניים מלבינות יכולות לסייע לכם להלבין את שיניכם אם כי בצורה מינורית ומדורגת יותר. אחרי שאמרנו את זה, הלבנת שיניים היא לא רק החומר אלא גם התהליך. באמצעות מכשור מתאים ניתן למשל להשיג תוצאות מצוינות גם באמצעות ריכוזים נמוכים יותר של חומר פעיל. על כן, אם אתם רוצים להשיג הלבנה מיטבית ובצורה בטוחה, הלבנת שיניים אצל רופא השיניים היא האופציה הנכונה ביותר עבורכם.

 

ואיך שומרים על התוצאות?

אחרי שהגעתם אל גוון השיניים הרצוי לכם, כעת עליכם לשמור עליו. על השאלה איך לשמור על שיניים לבנות יש תשובה אחת: להימנע מחומרים מכתימים עד כמה שניתן ולבצע הלבנות חוזרות מדי תקופה. ככל שתצרכו יותר חומרים מכתימים כמו תבלינים, קפה, תה, יין אדום או סיגריות, כך תדעכנה תוצאות ההלבנה מהר יותר. אחת לתקופה, מומלץ להגיע להלבנה חוזרת במרפאת השיניים או לשמר את הקיים באמצעות ערכות ביתיות, צחצוח במשחת שיניים מלבינה וכמובן שמירה עיקשת על היגיינת הפה והשיניים שיכולה לשחק תפקיד חשוב ומכריע בהארכת השפעת תוצאות ההלבנה.

במרפאת השיניים של ד"ר מיכאל פינקלשטיין תוכלו לעבור טיפול הלבנת שיניים מקצועי עם מיטב הציוד ועם חומרים רפואיים מדרגה ראשונה והכל בביצוע של רופא שיניים מומחה, שיבטיח יעילות ובטיחות מקסימלית בתהליך. לאחר ההלבנה נסייע לכם גם עם כל המידע הדרוש לכם לגבי השאלה איך לשמור על שיניים לבנות. לפרטים נוספים צרו קשר עוד היום בטלפון 04-83745555.

צור קשר